Конкурси за участие в Лятно училище и в Програма за социално предприемачество за НПО

Normal
0
21

false
false
false

MicrosoftInternetExplorer4

/* Style Definitions */
table.MsoNormalTable
{mso-style-name:“Table Normal“;
mso-tstyle-rowband-size:0;
mso-tstyle-colband-size:0;
mso-style-noshow:yes;
mso-style-parent:““;
mso-padding-alt:0cm 5.4pt 0cm 5.4pt;
mso-para-margin:0cm;
mso-para-margin-bottom:.0001pt;
mso-pagination:widow-orphan;
font-size:10.0pt;
font-family:“Times New Roman“;
mso-ansi-language:#0400;
mso-fareast-language:#0400;
mso-bidi-language:#0400;}

 

 

Българският център за нестопанско право и Програмен и аналитичен център за европейско право, откриват процедури за набиране на участници в:

1.    ЛЯТНО УЧИЛИЩЕ ЗА НПО
Лятното училище ще се проведе от 1 до 5 октомври в Международен център „Аркутино" (между Созопол и Приморско). Всеки кандидат трябва да има възможност да присъства на целия курс на обучение.

Лятното училище ще включва презентации и практически упражнения по следните теми:
•    основни правни и практически въпроси свързани с дейността на НПО;
•    взаимодействие с институциите и застъпничество;
•    набиране на средства от частни и корпоративни дарители.

За повече информация, моля отворете приложения файл или посетете сайта trainings.bcnl.org.



2.    ПРОГРАМА ЗА СОЦИАЛНО ПРЕДПРИЕМАЧЕСТВО
Програмата включва обучения по социално предприемачество и развитие на стопанска дейност от неправителствена организация, подготовка на бизнес план за стартиране на стопанска дейност и участие в конкурс за най-добър бизнес план. Медиен партньор на програмата е вестник Капитал.

Трите неправителствени организациите, наградени в конкурса ще си разпределят награден фонд от 25 000 лева, за да развият идеите си.

Програмата за социално предприемачество включва следните три етапа:

Първи етап – обучителни семинари, на които участниците ще се запознаят с основните теми, свързани с развитието на една идея и подготовката на бизнес план, както и примери за успешни развити бизнес дейности със социален характер в България. В обученията освен презентации и съвети от практиката ще бъдат включени групови занимания и ролеви игри. Програмата е публикувана на уеб сайта trainings.bcnl.org.

Втори етап – след приключване на обученията участниците ще имат на разположение три месеца, за да подготвят собствените си бизнес планове. По време на този етап те ще могат да ползват безплатни консултации и да задават конкретни въпроси на консултантите на конкурса.

Трети етап – разработените бизнес планове ще бъдат оценени и най-добрите от тях ще бъдат представени пред специално жури, което ще определи победителите. Кандидатите ще получат съвети как да подобрят своите идеи, а отличените проекти ще получат финансиране.

За повече информация, моля отворете приложения файл или посетете сайта trainings.bcnl.org.

Инициативите се организират в рамките на проект „Ефективни подходи към устойчивостта на НПО", финансиран от Фондация „Америка за България".